Poznejte svá chodidla

PRSTOVÉ BOTY VIBRAM FIVEFINGERS PRO ZDRAVÉ NOHY

Poznejte svá chodidla

Pokud jde o běh a cvičení, málokdo se pozastavuje nad dvěma nejdůležitějšími nástroji: našimi chodidly. Jsou složeny z 52 kostí, 66 kloubů, 40 svalů a stovek smyslových receptorů, šlach a vazů. Dohromady tvoří dva z nejúžasněji funkčních mechanismů našeho těla. Je na čase je pořádně poznat!

Začněte s naším doporučeným smyslovým cvičením.

DÍVEJTE SE: Sundejte si boty a ponožky. Dobře si svá chodidla prohlédněte. Seznamte se s tvarem a stavem vašich chodidel. To vám pomůže porozumět a identifikovat změny, které se s vašima nohama odehrají během přechodu na Vibram FiveFingers®.

DOTÝKEJTE SE: Masáž je jedním z nejlepších způsobů, jako stimulovat nervy a svaly chodidla – a navíc tím nejpříjemnějším. Posaďte se a vyzkoušejte tato cvičení.

  • Projíždějte prsty na rukou mezi prsty na nohou – tlačte dopředu a dozade, lehce otáčejte rukou.
  • Použijte loket k masáži celého chodidla
  • Tlačte rukou prsty na nohou dopředu a dozadu, dosáhnete tím jemného protažení
  • Jemně prohněťte chodidlo, pohybujte se směrem k prstům. Osahejte si své šlachy, vazy a pojivové tkáně

SAHEJTE: Vaše chodidla jsou vynikající pro sbírání informací. Tisíce nervových zakončení posílají cenné informace do mozku a sdělují vašemu tělu, kde v prostoru se nachází a s jakým terénem je v kontaktu. Aktivní stimulací těchto zakončení dosáhnete lepší rovnováhy, prokrvení a celkového zdraví chodidel.

  • Po provedení těchto cvičení se zaměřte na to, jak se vaše chodidla cítí. Vzpomeňte si na tyto pocity, až si budete příště masírovat nohy a když začnete s chůzí a během ve Vibram FiveFingers®,
  • Zkuste chodit po různých typech povrchů. Objevujte svůj domov a jeho okolí na boso nebo ve Vibram FiveFingers®. Všímejte si, jaké máte pocity na hladkých/drsných površích a zkoušejte rozeznat signály, které vaše chodidla vysílají do mozku. Nejspíš si všimnete, že se vaše chodidlo instinktivně přizpůsobuje rozdílným povrchům. Experimentujte v bezpečném prostředí – na trávě, koberci, hlíně, oblázcích, hladkých kamenech – vždy mějte oči otevřené a dávejte si pozor na případné nebezpečné předměty.

Následujte nás